niedziela, 19 grudnia 2010

A może spodnie?

Spodnie na zimę dla dziecka- jak wybrać?

Autorem artykułu jest Adriana Miler


Na zimowe spacery doskonale sprawdzają się kombinezony. Ale jeśli mamy kurtkę i nie chcemy inwestowac w kupno całego kombinezonu, warto zakupić same spodnie. Jakie? Oczywiście ocieplane, wodoodporne i wiatroszczelne. Taką przeciez funkcję maja spełniać.

spodnie zimowe dla dziecka

Na zimowe spacery z dzieckiem doskonale sprawdzają się kombinezony. Ale jeśli mamy kurtkę i nie chcemy inwestowac w kupno całego kombinezonu, warto zakupić same spodnie. Jakie? Oczywiście ocieplane, wodoodporne i wiatroszczelne. Taką przeciez funkcję mają spełniać. Zaglądajmy więc odważnie do sklepów oferujących ubranka dla dzieci.

spodnie ocieplane dla dziecka

Chcemy, by maluszkowi było ciepło podczas jazdy na sankach czy lepienia bałwana. Idelanie, gdy spodnie mają szelki, najlepiej regulowane- nie grozi nam wówczas "zjeżdżanie spodni" z dziecka- spodnie są podtrzymywane własnie na ramionkach. Spodnie powinny się zapinac na zamek- by było łatwo zdjąc i załozyć spodnie. Jesli spodenki mają regulowane szelki- wóczas jest szansa, że spodnie posłużą nawet 2 sezony.

Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na ich lekkośc- przecież pociecha musi mieć swobodę ruchu. Dodatkowym atutem dobrych spodni zimowych jest tez osłonka na buty chorniąca przed wpadaniem śniegu do butów.

mat0819492

Osłonka tak umieszczona jest wewnątrz nogawki, jest odpowiednio zaimpregnowana, by nie przemakać.

Na zimowe spacery muszą być tez zabezpieczone rączki maluszka- odpowiednie rękawiczki zapenią ciepło rączkom- najlepsze sa takie, gdzie wszyskie paluszki są razem , jedynie kciuk oddzielony. W takich rękawiczkach jest najcieplej.

Dobrym uzupełnieniem stroju zimowego są spodnie dresowe czy polarkowe- wygodne i ciepłe,a jesli na gumce- łatwe w obsłudze dla dziecka. Ma to ogromne znaczenie dla przedszkolaków. W wyprawce przedszkolaka nie może zabraknąć spodni na gumce, butków zapinanych na rzep, ocieplanych spodni na zimę - przecież dzieci wychodzą na spacerki i zwykłe spodnie szybko by sie przemoczyły i maluszek przeziębiony.

Życzymy udanych poszukwiań spodni ocieplanych na zimę i mnóstwa wrażeń podczas spacerów zimowych, również kuligów:)

--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz